Op zaterdag 25 januari was het weer zo ver. 29 kinderen en een groep vrijwillige begeleiders verzamelden in alle vroegte in Apeldoorn om te vertrekken richting Flachau voor weer een week Winterkolder kamp. Het thema van Winterkolder 2025 was tijdreizen en daarom mochten de kids eerst door de tijdmachine voordat ze de bus instapten.
Tijdens de busreis werd er uiteraard weer gezorgd voor busentertainment. Twee begeleiders hadden allerlei verschillende spellen georganiseerd. Zo werden er een kennismakingsspel, een quiz en minigames gespeeld. Tussendoor zijn we een paar keer gestopt om de benen te strekken, wat te drinken en een toilet bezoekje te plegen. Na heel wat uurtjes in de bus kwamen we om 20.00 ‘s avonds aan in Flachau. Hier stond het altijd gastvrije team van Hanneshof ons al op te wachten met het eten. We aten, brachten daarna gauw alle koffers naar de kamers en kropen toen heerlijk op tijd het bed in want op zondag stonden de eerste ski lessen al op de planning, spannend!!
Zondagochtend werden we om 07.00 gewekt door de eerste wekploeg van de week. In alle daarop volgende ochtenden werd er ook om 07.00 gewekt, iedere keer door een andere wekploeg die daar dan op hun manier een leuke invulling aan had gegeven. Elke ochtend stond om 08.00 het lopend ontbijt buffet voor ons klaar. Op zondag na het ontbijt gingen we met zijn allen als een geoliede machine ski schoenen passen, ski’s en stokken huren en een aantal zochten nog een mooie helm uit.
En toen werd het echt tijd voor de eerste ski lessen. Met de grote bus van Paulusma (die we de hele week bij ons hadden, incl. chauffeur), reden we naar de huisberg. Met een lekker zonnetje werden de skilessen opgestart, de gevorderden lieten hun skills zien en de beginners begonnen met ski’s aandoen en ski gewenning. Tussendoor was daar onze buschauffeur met heerlijke versnaperingen en was er tijd voor een rustmoment.
Op maandag gingen de eerste gevorderde groepjes al richting de grote berg, omdat ze de piste op de huisberg inmiddels uitgespeeld hadden. De beginners bleven nog met z’n allen op de huisberg om een goede basis te leggen voor de rest van de week.
Op dinsdag werd er een halve dag geskied en werd de middag ingevuld met een paar uurtjes shoppen in Altenmarkt.
Op woensdag ochtend vertrokken we met z’n allen richting de grote berg. Bovenaan de gondel lagen onze ski’s netjes voor ons uitgestald en konden we zo vertrekken. Verschillende blauwe, rode en zelfs zwarte pistes werden geskied.
Het niveau lag dit jaar zo hoog dat twee van de gevorderde groepen op donderdag met z’n allen op pad gingen voor een mooie tocht richting Zauchensee. Aan het einde van de dag waren ze precies op tijd terug om met een deel van de groep de laatste afdaling te maken.
Op de grote berg hadden we bij onze vaste plek bij de Birkhahnalm een gereserveerd deel van het terras, waar we onze zelf gesmeerde broodjes aten, er tijd was voor een spelletje of om gewoon even uit te rusten. Naast de broodjes was er tijdens het skiën natuurlijk ook af en toe tijd om te stoppen bij een hut onderweg, voor kaiserschmarren, apfelstrudel of een lekkere schnitzel. In de avonden hadden we een avondprogramma.
Zondagavond was het tijd voor de knutselavond. Tijdens de knutselavond hebben we onze eigen glow in the dark kegeltjes geknutseld die we daarna gingen gebruiken voor een heuse glow in the dark bowling competitie.
Maandagavond stond in het teken van de slee wedstrijd en warme winteravond. De groep werd in 4en gedeeld en er werd fanatiek gestreden voor de winst tijdens de slee wedstrijd. Na afloop hadden we een warme winteravond bij Hanneshof met warme chocomelk, een vuurtje en natuurlijk marshmallows.
Op dinsdagavond was het tijd voor de spel/quiz avond. Verdeeld door Hanneshof waren er 6 stations met spellen. Zo werd er o.a. een escape room gespeeld, een quiz en er moesten rebussen worden opgelost. Iedereen was mega fanatiek bezig!
Op woensdag werd er geskied tot aan de après ski, waar er fanatiek werd gedanst op de banken. Daarna was er tijd om te chillen tijdens de vrije avond. Tijdens de thema-avond op donderdag hebben we een tijdreis gemaakt door vier verschillende tijdzones. In elke tijdzone werd een toneelstuk opgevoerd door een ander groepje. Op vrijdagavond gingen we met zijn allen richting de disco, om nog een avondje gezellig te dansen op alle verzoeknummertjes.
We sloten de week af met de skiwedstrijd op zaterdagochtend. Wat onwijs gaaf om te zien dat iedereen het slalom parcours vol trots volbracht. Na de wedstrijd werden de oorkondes uitgereikt, er werd afscheid genomen van een deel van de begeleiders en toen gingen we nog even lekker genieten van een paar uurtjes in het zwembad.
Er werd gezwommen, gegleden, gerelaxt en de week werd nog eens geëvalueerd. Helemaal schoon kregen we nog een laatste maaltijd in Hanneshof, bedankten we het geweldige personeel en stapten we weer in de bus terug naar Nederland. Zondagochtend 07.00 stonden daar alle ouders hun kinderen weer op te wachten. Een week om nooit meer te vergeten.
En nu even de tijd nemen om bij te tanken en te ontkolderen!
Dank jullie wel allemaal!



























